Ogrzewanie podłogowe może przybierać różne formy. Zazwyczaj wybór systemu uzależniony jest od etapu budowy, rodzaju planu kondygnacji czy przeznaczenia pomieszczenia. W przypadku ogrzewania wodnego całą instalację należy zaplanować na etapie wylewania posadzki. Systemy elektryczne, które można wyprodukować na dowolnym etapie renowacji, są bardziej elastyczne. Montaż podłóg ogrzewanych wymaga odpowiedniego doboru poszczególnych elementów oraz umiejętnego rozprowadzenia rur w zależności od rodzaju pomieszczenia i jego funkcji. Aby wygodnie i bezproblemowo korzystać z ogrzewania podłogowego, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów i technik montażu.
Jaki system rur jest odpowiedni?
Układ obiegu grzewczego należy określić w projekcie instalacji. Planując rozmieszczenie rur na podłodze, należy wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia (jego zagospodarowanie), średnicę rur oraz odległość między nimi. Ważna jest tu również długość obwodu. Ogólna zasada jest taka, że długość pojedynczego obwodu nie przekracza 80-100m. Zasadniczo istnieją dwa systemy rurociągów, które można modyfikować zgodnie z charakterystyką pomieszczenia lub można je łączyć na płaskiej powierzchni, ale należy pamiętać, że temperatura ciepłej wody będzie spadać wraz z odległością od kotła. Układ meandrowy jest stosowany w ogrzewanych pomieszczeniach, w których straty ciepła jednej ściany działowej są znacznie większe niż w przypadku innych ścian działowych lub w przypadku podłóg o konstrukcji drewnianej. Kabel układa się równolegle do bocznika pod kątem 180 °. Punkt początkowy cyklu znajduje się tam, gdzie straty ciepła są większe.
Ogrzewanie podłogowe, a układ kabli
W przypadku ogrzewania elektrycznego podłogi prace należy rozpocząć od zamontowania puszki na ścianie, a przewody poprowadzić przez ścianę. Kabel musi przejść przez rurkę ochronną (tj. Przewód), zanim będzie można go położyć na podłodze. Najczęściej wybierany układ jest równoległy do najdłuższej ściany pomieszczenia. Zgodnie z wytycznymi producenta należy zwrócić uwagę na odstępy między kablami, które mają wpływ na ten rodzaj zasilania podłogowego. Instrukcja określa również odstęp między rączką a paskiem mocującym, zwykle co 50 cm.
Ogrzewanie podłogowe w Olsztynie
Hydraulik Marcin Esner to hydraulik z wieloletnim doświadczeniem, który specjalizuje się we wszelkich pracach hydraulicznych. Usługi wykonywane są przez firmę w błyskawicznym tempie przy zachowaniu niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Ponadto firma oferuje profesjonalne doradztwo projektowe. Oferowane usługi zakładają również prace z zakresu centralnego ogrzewania, w tym ogrzewania podłogowego które wykonywane jest kompleksowo. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej https://olsztynhydraulik.pl/ogrzewanie-podlogowe/, hydraulicy są do dyspozycji również w przypadku wystąpienia nagłych usterek. Ogrzewanie podłogowe wykonywane jest przez firmę już od wielu lat, co sprawia że hydraulicy zdobyli bezcenne doświadczenie które wykorzystują w swojej pracy. Dla hydraulika nie ma rzeczy niemożliwych.